Me oleme ühtne ja sõbralik kooriseltskond, kus on ühinenud meie dirigendi Triin Koch'i musikaalsus ja dirigendimeisterlikkus ning lauljate suur ja pikaaegne laulutahe.

Koori traditsioonid

Triin Koch’i kooride laulupäevad Mäe-Pöksi talus ja Sulbi laululaval. 

Meie koori kontserdid sügisel ja kevadel.

Advendikontserdid koos Eesti Meestelaulu Seltsi Tallinn Meeskooriga.

Laulmine üldlaulupidudel, Tartu laulupidudel, naiskooride laulupäevadel.

Lauluaasta algust tähistav ekskursioon Eestimaa kultuurieluga tutvumiseks.

Kontsertreis välisriiki igal lauluaastal.

Koori sünnipäev ja jõuluüritus detsembris.

Laululaagrid ja laulupühapäevad.

Osavõtt Eesti Naislaulu Seltsi üritustest.

Kontsertreisid

 
Kontsertreis Baierimaale 2022

18. mail algas koori kontsertreis Saksamaale. Täpsemalt Baierimaale, kus koori võõrustasid MGV Obersöchering Männergesangverein’i lauljad. Reisil olid põnevad esinemised.

Kontsertreisil esines koor Steingadeni Wieskirches, ühes maailma parima akustikaga kirikus, palverändurite missal koos Obersöcheringi meeskooriga. Laulsime vaimulikku koorimuusikat eesti ja ka saksa keeles ning isamaalisi laule.

21.05 esinesime Spatzenhauseni Rahvamajas koos koori võõrustava meeskooriga. Kontserdil oli tohutu hulk kuulajaid ja erakordne vastuvõtt. Emotsioonid olid laes nii publikul kui lauljail. Kõlasid kuumad-kuumad aplausid.

Publiku hulgast tuli kiitus, et me laulame naeratusega ja nii, et sõnum jõuab kohale.

Kontserdiga koguti annetusi Ukraina toetuseks!

22.05 esines koor Müncheni Püha Benno kirikus missal. Niisuguses kirikus laulmine andis koorile vaimustava muusikalise elamuse.

Koor on igal lauluaastal käinud kontsertreisil välisriigis. Tõsi – koroona tegi sellesse traditsiooni ühe väikese „augu“. 2022. a laulsime Baierimaal; 2018. a. Kreekas Santorinis ning 2017 Roomas Konrad Mäe näituse avamisel. Oleme Eesti

koorilaulukultuuri tutvustanud Portugalis, Berliinis, Peterburis jm.

Roomas Konrad Mäe näituse avamisel

2017. aasta 7. oktoobril olime kutsutud laulma Konrad Mägi maalide näituse avamisele, mis toimus Roomas Itaalia Moodsa ja Kaasaegse Kunsti Rahvusgaleriis.

Näituse avas Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. Rahvast oli palju, sealhulgas ka tuntud inimesi Eestist ja ka palju kohalikke eestlasi. Avamisel laulsime esimesena Itaalia hümni “Fratelli Italia” ning selle järel Eesti hümni. Triin pöördus rahva poole kutsudes kõiki Eesti hümni kaasa laulma. Paljud laulsidki ja see lõi saali mõnusalt laheda atmosfääri. Viimasena kõlas “Põhjamaa”. Esinemine läks korda ja meie laulud võeti väga hästi vastu.

Suurim üllatus oli aga see, et meie president laulis „Põhjamaad” kaasa ning tuli isiklikult koori tänama suure kommikorviga. Ja nii ta jäigi meile meelde, pilkupüüdev oma kaunis kostüümis, samas aga nii lihtne ja avatud, meie tema ümber aga rõõmust säramas. See hetk läheb koori ajalukku! Ühed kohalikud itaallased astusid ligi öeldes, et kui meie esinemist poleks olnud, oleks kogu avamine jäänud lahjaks.

Meie koor

Meie koor kogunes esmakordselt 19. detsembril 1979. a. väikese grupi Tartu Riikliku Ülikooli Akadeemilise Naiskoori endiste lauljate eestvõttel. Kokkutulnute sooviks oli minna ühiselt 1980. a kevadel õnnitlema ülikooli naiskoori nende suurel juubelil. See käik osutus nii edukaks ja meeleolukaks, et otsustati jätkata tegutsemist koorina. 

Koori esimeseks dirigendiks sai Eleonora Voites. Ta oli koori dirigent ja traditsioonide kujundaja 20 esimest tegevusaastat. 

Meie koor on algusest peale tegutsenud isemajandava koorikollektiivina. Oleme Eesti esimene isemajandav äriühing, kes seadis oma tegevuse eesmärgiks koorimuusika kontsertide korraldamise. 

 

Alates 2000. a juhatab koori Triin Koch  

Triin Koch’i juhtimisel on tõusnud koori lauluoskus B-kategooria kooride tasemele, mis on kasvatanud soovi esineda kontsertidel ja käia välisriikides Eesti koorikultuuri tutvustamas.  Kooril on igal sügisel ja kevadel kontsert. Nii oleme laulnud Lauluväljaku klaassaalis, Peeteli kirikus, Hopneri majas, Nõmme kultuurimajas jne. Igal aastal esineme koos Eesti Meestelaulu Seltsi Tallinna Meeskooriga advendikontserdil erinevates Tallinna ja Harjumaa kirikutes.

Koori igapäevatöösse toovad vaheldust ja elevust laululaagrid Nelijärvel või Jänedal ning regulaarsed laulupühapäevad. Uue traditsioonina on lisandunud lauluaasta alguse ekskursioon mõnda huvitavasse paika või näitusele. Nii oleme külastanud Rootsi-Kallavere muuseumi, käinud Kadrioru Kunstimuuseumis näitusel “Memlingist Rubensini, Flandria kuldne ajastu”, uudistanud Arvo Pärdi keskust. 

Koori lauluaasta lõpeb esinemisega Triin Koch’i kooride laulupäeval Sulbi laululaval. Mäe-Pöksi talu ja Sulbi laululava on koori jaoks pühad paigad, kuhu kogunevad iga aasta juunis kõik Triin Koch’i koorid.

Meie koori sõbralikus peres laulavad kõrvuti lapsehoolduspuhkusel noor ema ja emeriitprofessor; vanavanaema ja lapselaps; magistrikraadi poole püüdlev õppija ja firmajuht… Kõiki meid ühendab suur-suur laulutahe ja soov hoida ning edendada Eesti koorilaulukultuuri.

 

Kontserdid 2023

17.06.2023 esinemine Dirigent Triin Kochi kooride XVI laulupäeval “Mu mets, mu maa” Sulbi laululaval

20.05.2023 Kevadkontsert ja koori uue lipu õnnistamine Nõmme Rahu kirikus

11.03.2023 Esinemine Eesti Naislaulu Seltsi VIII nais- ja neidudekooride võistulaulmisel. Koor saavutas C-kategoorias 3. koha. Kuula võistulaulmise meie koori esitust SIIT

22.02.2023 Esinemine Eesti Naislaulu Seltsi kontserdil „Sind ma tahan armastada“. Koor pärjati tiitliga „Aasta naiskoor 2022“

20.02.2023 Kontsert „Isamaa, ela sa!“ Tallinnas Nõmme Majas

5.02.2023 Esinemine sõja eest põgenenud ukrainlastele Nelijärvel

 

Kontserdid 2022

18.12.2022 Jõulumuusika kontsert Tallinnas Peeteli kirikus

4.12.2022 2. advendi kontsert Tallinna Adventkirikus

11.06.2022 Esinemine nais- ja meeskooride Võru ühislaulupäeval „Kodulootus“

4.06.2022 Esinemine  XV Triin Koch’i kooride laulupäeval “Õitseaeg” Sulbis

3.06.2022 Esinemine Triin Kochi KOORIDE LAULUPÄEVADE avakontserdil “Valgust” Tartu Pauluse kirikus

22.05.2022 Esinemine Müncheni Püha Benno kirikus missal

21.05.2022 Kontsert Baierimaal Spatzenhauseni Rahvamajas koos koori võõrustava meeskooriga

20.05.2022 Esinemine Steingadenis Wieskirches, ühes maailma parima akustikaga kirikus, palverändurite missal koos Obersöcheringi meeskooriga

9.05.2022 Kevadkontsert Tallinnas Peeteli kirikus 

 

Kontserdid 2021

11.12.2021 kontsert Tallinnas Peeteli kirikus koos Eesti Meestelaulu Seltsi Tallinna Meeskooriga

25.10.2021 Kontsert “Sügistervitus” Tallinnas Hopneri majas

19.06.2021 esinemine XIV Triin Koch’i kooride laulupäeval „Sinise taeva all“ Sulbis

Me laseme end rohkem juhtida südamel ja oleme valmis tooma ohvreid, kui näeme sellest tõusvat kasu Eesti koorilaulukultuurile!