Kui Triin Koch dirigeerib, siis igas tema sõrmes elab muusika! Tema kätes on muusika vägi!

Meie dirigent Triin Koch

Triin Koch on Eesti üks juhtivaid ja huvitavamaid kooridirigente. Tema lemmikheliloojad on Mart Saar, Cyrillus Kreek ja Veljo Tormis, aga ta töötab meelsasti ka eesti ning välismaise kaasaegse koorimuusikaga.

Triini kontserdikavad on tuntud kui hästi koostatud ja tasakaalus huvitavad tervikud, mida on korduvalt eraldi ära märgitud nii Eesti kui välismaistel konkurssidel ja festivalidel. 

Triin naudib dirigendina kõige rohkem laulude õpetamise lõpufaasi, kus saab teha peenemat käsitööd nüansside ja sõnadega. Tema juhatatud kooride kontsertidel saavad kuulajad laulusõnadest aru. Erinevate värvide otsing ja tämbri töö on interpreedina tema lemmiktöölõik. Noodikirjast hingestatud ja läbimõeldud muusika kujundamine on tema leivanumbriks.

Triin Koch õpetab Teatri- ja Muusikaakadeemias tulevasi dirigente. Peale meie koori on ta ka Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori ja Tartu Ülikooli Kammerkoori dirigent.

Triin Koch on laulupidude fänn

Triin Koch on laulupidude traditsiooni edasikandja ja arendaja. Ta on olnud Tartu laulupidu 2019 muusikaline juht ja peadirigent, mitmetel üldlaulupidudel erinevate kooride liigijuht, juhatanud üldlaulupidudel naiskoore, segakoore ja ühendkoore. Triini muusikamõtte järgi on kujundatud Eesti Kooriühingu ja Eesti Naislaulu Seltsi mitmed suurkontserdid. 

Triin Koch’i juhatatud laul toob laulupeo lauljate ja kuulajate silmanurka hingevärinapisara, aga samas tekitab niisuguse laulutormi, mis paneb ka lauluväljaku nõlval istuva laulutaadi sõrme muusikataktis võnkuma. Neis lauludes on koos vaikuse värelus ja hingemattev karje!

Triini väga suur pühendumus tööle koorimuusikaga on toonud rohkelt tunnustust — kooriühingu Aasta Noor Dirigent, Aasta Dirigent, mitmed dirigendiauhinnad Eesti ja rahvusvahelistelt koorikonkurssidelt. Teda on auhinnatud Eesti muusikaauhinna, Tartumaa Kultuuripärli auhinna, Tartu ülikooli raefondi preemia, Eesti kultuurkapitali aastapreemia, Gustav Ernesaksa fondi ja Vaike Uibopuu sihtkapitali peastipendiumide ja paljude teiste auhindadega. Ta oli XV rahvusvahelise koorifestivali “Tallinn 2017” kunstiline juht.

Triin Koch on Vaike Uibopuu elutöö jätkaja

Triin Koch lõpetas Heino Elleri Muusikakooli dirigeerimise erialal 1997. aastal Vaike Uibopuu klassis. Aastatel 1997-2001 õppis Triin kooridirigeerimise erialal Eesti Muusikaakadeemias prof Kuno Arengu käe all. Lõputöö Vivaldi „Gloria” tuli ettekandele koos Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskooriga.

Triin alustas 2001. aastal magistriõpingut koorijuhtimises Eesti Muusikaakadeemias. 2004. aastal juhatas Triin Koch koorijuhtimise eriala magistriõpingute lõputööna Pergolesi kooriteost „Stabat Mater”. Teost esitasid Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, orkester ja solistid.

Triin Koch on oma õpetaja Vaike Uibopuu kooride dirigendina tema elutöö jätkaja. 

Pildil istuvad Triin ja Vaike nende mõlema lemmikheliloojale Mart Saarele pühendatud pingil Hüpassaares 24.09.2022. a.